Czasem słońce czasem deszcz, a klasę trzeba mieć. Zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy organizacji przyjęcia w iście bollywoodzkim stylu! Najważniejsze, by nie przesadzić samemu i nie zatruć gości (ceną będzie efekt day after + mozolne sprzątanie po imprezie).  Niestety, na doświadczenie pracuje się latami, co poświadczają liczne, znużone życiem wątroby. Dbając o Wasze zdrowie i chcąc oszczędzić Wam lat prób i błędów, wspólnie z moją grupą badawczą opracowałam krótki przewodnik po najmodniejszych, najskuteczniejszych i najfajniejszych w tym sezonie drinkach! I, prawdopodobnie, w przyszłym sezonie także! Więc! Do shakera!

 

LONG DRINK „UMBRELLA ON THE BEACH”

Przygotuj:

  • wysoką szklaneczkę z solidnego szkła, żeby się nie stłukła, my preferujemy takie ze szwedzkiego koncernu
  • kolorowy parasol przeciwdeszczowy w rozmiarze dla dwojga lub ogrodowy parasol przeciwsłoneczny
  • dowolny napój alkoholowy, może to być jakościowe wino, wódka z egzotycznym sokiem, poncz – nie ograniczaj się i nie poddawaj kanonom. „The sky is the limit” to motto dla tego przepisu , ważne, by było dużo, smacznie i nie za mocno!

Szklankę wypełnij wybranym napojem, parasolkę włóż do naczynia lub trzymaj w dłoni. Rób tak, jak Ci fantazja podpowiada, a zostaniesz ikoną stylu.  Jesteś teraz idealnie przygotowany na kaprysy pogody i już nic Ci nie przeszkodzi w delektowaniu się napojem. Bo rozmiar ma znaczenie, a Ty lubisz iść na całość! Smacznego!

SHORT DRINK „PUT IN”

Przygotuj:

  • niską szklaneczkę z solidnego szkła, zwaną „literatką” na znak intelektualnej wyższości nad innymi naczyniami
  • mocną, jakościową wódkę, generalnie dobrze jest dysponować dwoma rodzajami, jedną białą, jedną kolorową, żeby było łatwo spamiętać, co kto pije. Częstując informuj z polotem, że nigdy nie byłeś rasistą.

Szklaneczkę napełnij wg instrukcji nie przekraczając objętości 100ml. Poczuj się jak prawdziwy Rosjanin – przy pustym naczyniu wołaj „putin”, przy toaście „zdarowije”. Pamiętaj, że prawdziwy Rosjanin nie łączy alkoholu z lodem. W ogóle z niczym go nie łączy. Poza sobą. Żadnych syropów, smaczków czy przegryzek. Trzymaj fason do białego rana.

BEER DRINK “ZBIR”

Przygotuj:

  • duży kufel, szklany lub kamionkowy, ewentualnie wazonik,
  • piwo, a najlepiej szcześciopak lub dwa
  • dla chętnych: sok dżindżerowy lub domowy.

Przelej piwo do ładnego naczynia. To najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy na świecie, więc warto zadbać o odpowiedni anturaż. Nigdy nie pij z puszki, to zła wróżba! Uważaj na ilość spożywanego drinka, pamiętaj, że piwo, to nie tylko pianka i rubaszny wąsik, to też zdradliwe procenty i wiecznie pełny pęcherz. A piwny Zbir tylko czeka, by Cię publicznie upokorzyć!

Praktyczna wskazówka dla pań: jeśli chcesz pozostać prawdziwą damą niezależnie od warunków sanitarnych, stawiaj na shorty!

Umiar podstawą wyrafinowania

Gwarantuję, że niniejszy przewodnik powstał z przymrużeniem oka, bo komu powieka by lekko nie opadła po kilku głębszych! A dla mnie wiarygodność jest najważniejsza 😉

Salute!